Araç alırken nelere dikkat edilmeli

Çoğu şahsın hayalini kurduğu tek kapılı spor arabalar ne yazık ki aile babaları için bir hayal olmaktan öteye geçmemektedir. Konutluluk ve çocuklar, pek çok şahsı aile otomobillerini seçim etmeye yönlendirmektedir.

Bunun farkında olan otomotiv sektörü de bu alanda çok rakamda model üretmektedir. Kısacası aile tipi arabalarda seçenek boldur. Peki bu seçenekler arasından hangi kriterlere göre tercih yapmaya itina göstermelisiniz?

Bütçe Durumu

Markaların birbirinden değişik bir hayli modeli arasından tercih yapmak oldukça güçtür. Araştırmaya başlamadan evvel bütçenizi tanımlamanız ve tanımladığınız bu bütçeye uyan arabalara yönelmeniz karar vermenizi basitleştirecektir.

Hoşlandığınız araba gereksinimlerinize uygun fakat pahalıysa, o modelin ikinci ellerine göz atmakta fayda vardır. Kmsi az ve kaza geçmişi yoksa ikinci el araba ideal bir alternatiftir. İkinci el araba kullanmayı seçim etmiyorsanız marka ve/veya model farklılığına gitmeyi düşünebilirsiniz.

Aracın sahip olduğu güvenlik sistemleri

Araba alırken ilk önceliğiniz aile bireylerinin güvenliği olmalıdır. Bunun için de bütçenize uygun vasıtayı seçtikten sonra alakalı taşıtın güvenlik açısından uygunluğunu araştırmanız gerekir.

Arabanın çarpışma test neticeleri araştırılmalıdır ve çocuk güvenliği ile alakalı temkinleri incelenmelidir. Hava yastıkları ve lastik testlerinden iyi puan almış arabalar seçilmelidir.

İhtiyacınıza Yönelik Araç

Kalabalık bir aileyseniz ve sık sık birlikte yolculuklara çıkıyorsanız SUV, station wagon gibi geniş vasıta seçim etkeniz yolculuk neşenizi artırır. Çekirdek bir aileyseniz sedan stili bir vasıta lüzumlarınızı karşılamaya yetebilir.

Aracınızı Kim Kullanacak ?

Çocuğunuz 18 yaşını doldurduysa ve sürücü kursları inceliyorsa ailede sürücü rakamı çoğalacak demektir. Eşiniz çocuğunuzu mektebe götürecekse yaşamını basitleştirmek için otomobile gereksinim dinleyebilir. Bu gidişatları göz önünde bulundurarak herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir araba seçmeniz gerekir.

Araç Temizliği ve Bakımı

Minik yaşlarda çocuklarınız varsa otomobilinizin arka koltukları ciddi biçimde kirlenecek demektir. Ten koltuklar kumaş koltuklara göre daha basit arınılır. Ten koltuklar koyu renkli kir ve lekeleri daha az gösterir. Tercih yaparken bu cins detayları unutmayın.

Araç için Yazılmış Yorumları okuyun

Gereksinimlerinize uygun arabayı bulduğunuzu düşünüyor olsanız dahi satın almadan evvel kullanıcı yorumlarını kesinlikle okuyun. Kullanmadan fark edilemeyecek detaylar olabilir. Sizden evvel kullananların yorumları bu açıdan bereketli olacaktır.

Aracı almadan önce mutlaka oto ekspertiz yaptırın

Aracı almadan önce mutlaka oto ekspertiz yaptırın. Aracınızı Diyarbakır’dan alıyorsanız oto ekspertiz için uğrayacağınız yer kuşkusuz Auto Kale Diyarbakır oto ekspertiz olmalıdır.

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency