Diyarbakır Oto Ekspertiz

Yeni bir araç satın almaya karar verdiğinizde paranızı riske atmamak için aracınızı mutlaka gerekli kontrollerden geçirtmelisiniz. Özellikle aracın size belirtilen kusurlarından farklı kusuru olup olmadığına bakmanız önemlidir.

Bunun için ekspertiz firmalarını tercih etmelisiniz. Diyarbakır oto ekspertiz olarak alanında uzman ve profesyonel ekiplerimiz ile araçlarınızı dikkatli bir şekilde inceleyerek tüm kusurlarını belirliyor ve bu kusurları belgeler ile sizlere sunuyoruz.


Dyno Testi Aşamaları

Araç ilk olarak zeminde ya da dyno cihazı üzerinde bulunan kancalara bağlanır. Aracın yağ ve su kontrolleri yapılır. Aracın lastikleri dikkatli bir şekilde kontrol edildikten sonra varsa lastik yanaklarına kalmış taşlar temizlenir.

Diyarbakır dyno testi tüm kontroller yapıldıktan sonra aracın maksimum vitesinin bir altındaki viteste aracın gazına basılır. Eğer aracın balans ayarlarında sıkıntı varsa, vites geçişlerinde sıkıntı yaşanıyorsa ya da motor sıcaklığında fazla artış varsa test iptal edilir.

Bu sıkıntılar yoksa teste devam edilir ve aracın devir göstergesi artık artmayana kadar gaza basılır. Dyno testinde gösterge aşağıya dönmeye başladığında gaz kesilerek vites boşa alınır.

Diyarbakır Performans Testi
Diyarbakır Dyno Testi
Diyarbakır Dyno Testi Servisi

Diyarbakır oto ekspertiz dyno testi yapılırken merdanelerin kalınlıkları önemlidir. Merdanelerin yeteri kadar kalın olmaması halinde merdaneler yeteri kadar atalet üretemeyeceği için bu araca karşı güç oluşturamayacak ve ne kadar gaza basacak olursanız olun aracın turbosu devreye girmeyecektir. Bu da araçların güç değerlerinin yanlış okunmasına neden olacaktır.

Dyno Testinde  doğru sonuçlara ulaşabilmek için cihazlar önemli bir etkendir. Auto Kale Diyarbakır Oto Ekspertiz olarak  araçlarınızın güç performanslarını tamamen doğru bulabilmek için en iyi ekipmanları kullanıyoruz.

Özel eğitimli personellerimiz araçlarınızı teste soktuktan sonra tüm kontrolleri yapmaktadır. Yapılan kontrollerden sonra herhangi bir sorun yoksa araçların dyno testleri başlamakta ve test sonucunda aracınızın motor performansı bulunarak belgeler ile sizlere sunulmaktadır.

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency