Diyarbakır Oto Ekspertiz

Günümüz otomobil sektörü içerisinde sürekli olarak yeni ve sıfır modellerin piyasaya sürülüyor olması, ikinci el otomobil sektörünü de canlı tutmaktadır. İkinci el otomobil alımında ise dikkat edilmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. O da, oto ekspertiz işlemleridir.

Diyarbakır oto ekspertiz işlemleriyle, firmasına gelen müşterilerinin oto ekspertize sokmak istediği araçları hakkında oldukça şeffaf ve ayrıntılı bilgilere ulaşmalarını sağlamaktadır.

Oto ekspertiz firması içerisinde yer alan, alanlarında uzman çalışanlarıyla ve ekspertiz işlemleri için gerekli olan tüm ekipmanlar sayesinde oldukça donanımlı bir ekspertiz hizmeti sunulmaktadır.

Diyarbakır iç ekspertiz işlemlerinde gerçekleştirilen kontroller, otomobillerin sahip oldukları mevcut kondisyonları gerekli olan tüm detaylarıyla en ince ayrıntısına kadar saptamaktadır.

diyarbakır iç ekspertiz servisi
Diyarbakır İç Ekspertiz
Diyarbakır İç Ekspertiz Kontrolü

İç Ekspertize Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

İkinci el otomobiller için yapılmakta olan Diyarbakır iç ekspertiz işlemleri, otomobilin içinde yer alan parça ve aksamların kullanım durumlarını, sahip oldukları fonksiyonları yerine getirip getirmediklerini saptamaktadır.

Ayrıca, otomobilin ne şekilde ve hangi koşullar altında kullanıldığına dair de bilgileri sunmaktadır. Diyarbakır oto ekspertiz işlemlerinde gerçekleştirilen ve sonucu çıkarılan bir diğer durum ise, otomobil içerisinde yer alan iç aksamlarında yer alan mekanizmaların çalışma durumlarını net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

İç ekspertiz işlemlerinde yapılan işlemler sonrasında çıkarılan raporda ayrıca, otomobilin kullanış tarzı ve yaşına dair bilgileri de paylaşmaktadır. Otomobilin daha önceki kullanıcısı tarafından rutin bakımlarının yapılıp yapılmadığı, otomobilin nasıl kullanıldığı ve otomobile genel anlamda iyi mi kötü mü davranıldığı öğrenilmektedir.

İç Ekspertiz İşlemlerinde Hangi Parçalar İncelenmektedir?

Otomobillerin kontrolleri için gerçekleştirilen iç ekspertiz işlemlerinde, otomobilin direksiyon bölümünde yer alan airbag döşemesi, yan taraflarda ve yolcu koltuklarında yer alan airbag döşemeleri mutlaka kontrol edilmektedir. Bu kontroller sonucunda, otomobilin bir kaza sırasında airbaglerini açıp açmadığı görülmüş olmaktadır.

Keyifli bir sürüş için, özellikle sıcak havalarda araçtaki klimanın çalışıyor olması oldukça önemlidir. Bu sebeple, yapılacak olan iç ekspertiz işlemlerinde klima çalışma fonksiyonları, klima ızgarası ve klima düğmeleri de kontrol işlemlerine tabi tutulmaktadır.

Otomobilin camlarının çalışır durumda olup olmaması, düğmelerinin fonksiyonlarını yerine getiriyor olup olmadığı gibi durumlar başta olmak üzere  döşemelerdeki deformasyonlar ve tüm iç elektronik aksamlar iç ekspertiz işlemlerinde gerçekleştirilen adımlardandır.

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency