Oto Ekspertizde Auto Kale Daha Çok Tercih Ediliyor.

Oto Ekspertizde Auto Kale Daha Çok Tercih Ediliyor.

İkinci el araç pazarlarında “Bayandan kazasız araç”, “Öğretmenden az kullanılmış” gibi absürt ve tuhaf yorumlar ile satılan araçlara rastlanabiliyor. Bunların temel amacı, araca dair hiçbir problemin olmadığını göstermek ve karşıdaki insanı, buna inandırmak.

Elbette ki, yalnızca bu ifadenin varlığından dolayı hiçbir araç satın alınmamalıdır. Zira araçlarda var olan bozukluklar boya, kaplama gibi çeşitli yöntemlerle kapatılabiliyor. Böyle durumlarda oto ekspertiz yardımınıza koşuyor.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, söz konusu aracın her bir tarafının uzmanlarca incelenmesi, test edilmesi ve rapor olarak sunulmasıdır. Genellikle oto ekspertize, ikinci el araç alım satımlarında başvuruluyor.

Böylelikle aracın geçmişine dair her şey ortaya çıkarılıyor. Aracın kaza geçmişi, ne kadar süre kullanıldığı ve hatta kaç kere boyandığına kadar pek çok bilgi, oto ekspertiz kapsamında verilebiliyor.

Diyarbakır oto ekspertiz, bu işlemi en iyi manada gerçekleştiren firmalardan biri. Auto Kale adıyla hizmet veren firma, sayısız memnun müşteriye sahip.

Oto Ekspertiz Raporunda Bulunması Gerekenler

Oto ekspertiz işlemleri sonuçlandırıldığında, işlemi satın alan kişiye bir rapor verilmesi gerekiyor. Bu rapor üzerinde incelemelerin sonuçları ve araçla ilgili çeşitli bilgiler yer alıyor.

Oto ekspertiz raporunda olması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Aracın hasar kaydı
  • Varsa boya, kaporta değişim bilgileri
  • Motorun çalışma performansı
  • Frenlerin kullanılabilirliği
  • Süspansiyon testleri sonuçları
  • İç ve dış ekspertiz sonuçları
  • Yanal kayma ve alt kontrol test sonuçları
  • Tüm bilgilerin derlenmesi ile oluşturulan sonuç bölümü

 

Bu rapor sayesinde aracınıza dair tüm bilgilere sahip olabiliyorsunuz. Diyarbakır araç ekspertiz, işinin ehli ve kaliteli bir oto ekspertiz hizmeti sunan nadide firmalardan biri. Uygun fiyatlara da ev sahipliği yapan Auto Kale, araç kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Oto Ekspertiz Fiyatları

Oto ekspertiz hizmeti, paket şeklinde sunulan bir hizmet olup, paketlerin fiyatları da paketten pakete değişiklik gösterebiliyor. Bu paketler içerisinde oto ekspertize dair denetlemeler ve kontroller bulunuyor.

Kullanıcı, dilediği paketi seçerek aracına ekspertiz kontrolü yaptırabilir ve böylelikle bir sonuca varabilir. Auto Kale paket fiyatları 160 TL ile 845 TL arasında değişiyor. Aracınızın ihtiyacı olan kontrolleri belirleyerek, uygun fiyatlara ekspertiz kontrolü yaptırabilirsiniz.

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency