Oto Ekspertiz Yaptırmazsam Ne Olur?

Oto Ekspertiz Yaptırmazsam Ne Olur?

Bir otomobil irili ufaklı olmak üzere yaklaşık 30.000 parçadan üretiliyor. Bu 30.000 parça içerisinde plastik bir su haznesinden tutun da, aracın çeşitli yerlerinde bulunan civatalara kadar her şey mevcut.

Sıfır bir araç alırken ekspertiz yaptırmak ya da aklınızda bir sorun taşımak alışılmadık bir durum. Ancak, konu ikinci el bir araç olduğunda, oto ekspertiz adeta bir zorunluluk. Peki, ‘Oto ekspertize gerek yok, ben satıcıya güveniyorum’ diyorsanız, başınıza neler geleceğinden biraz bahsedelim mi?

Beklenmedik Sürprizlere Hazırlıklı Olun

Aracı her kimden almış olursanız olun, bu birey aracın ilk sahibi olmayabilir. Eğer aynı kişi aracı alırken sizin gibi davranmış ve kendisi de aracı ekspertize sokmamışsa, sürprizlere hazır olun.

Zira bu tarz bir alım satımda doğru bilgiye ulaşma şansınız yoktur. Ayrıca, satın almak istediğiniz aracı aldığınız kişi her ne kadar güvendiğiniz biri olsa bile size arabasını satmak ile kar amacı güdecektir. Bu durumda satışta gizlediği kusurlar olma olasılığı muhtemel.

İşte bu tür sürprizlere karşı hazırlıklı olmak, kendinizi bu durumlara karşı güvence altına almak için oto ekspertiz işlemini yaptırmak gerekli.

Oto Ekspertize Girmeyen Bilemez

Temiz görünen, boya kusuru olmayan, araç içi hoş görünen bir otomobil göze hoş gelebilir. Ancak, bu onun kusursuz olduğunu göstermez. Çıkma parça, sökme takma, boya gibi unsurlar güzel kamufle edilebilen ve zaman zaman gerçeğinden ayırt edilemeyen işlemlerdir.

Benzer bir durumla karşı karşıya kaldığınız ve aracınızın kaporta, boya durumu gözünüze hoş geldiğinde, ekspertiz yaptırmadan hiçbir şeyden emin olamazsınız.

Eğer oto ekspertiz yaptırmazsanız emin olamayacağınız olgular arasında;

  • Kaporta boya durumu
  • Kaporta değişen durumu
  • Kaporta macun durumu
  • Mekanik aksam durumu
  • Motor durumu
  • Alt takım durumu
  • Fren ve süspansiyon durumu ve benzeri olgular bulunur.

Diyarbakır Oto ekspertiz işlemi yaptırmadığınız zaman, harcamış olduğunuz paranın karşılığından asla emin olamazsınız.

Oynanmış Kilometre Problemi

Doğu Anadolu bölgesinin incisi olan şehrimiz Diyarbakır oto ekspertiz işlemlerinin gerçekleştirildiği şehirlerden biridir. Diyarbakır’da bulunan Auto Kale Oto Ekspertiz, OBD beyin testi ile araçların gerçek kilometre bilgilerini gözler önüne seriyor.

Eğer ‘Ben, aracı alırken ustama baktırdım, sesi iyiydi’ diyorsanız üzgünüz. Bu tür durumlar aracın sesi, dokusu, kokusu gibi özelliklerine bakmıyor. Araçta kilometre oynanmış olması, bu aracın fiyatını olduğunca aşağıya çekebilecek bir sebep. İşte bu nedenle oto ekspertize tabi olmayan bir satın alma ile kaybınız büyük olabilir.

Diyarbakır Oto Ekspertiz Firması

Oto ekspertiz işlemi yalnızca büyük şehirlerde olmuyor. Diyarbakır araç ekspertiz işlemlerinin yapıldığı ve kaliteli oto ekspertiz firmalarının bulunduğu bir yer.

Sizler de aracınızı ekspertiz işlemine sokarak hem aklınızdaki sorulardan hem de pert, ağır hasarlı ya da kilometresi ile oynanmış araç alma ihtimalinden kurtulabilirsiniz.

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency