Oto Ekspertiz Nedir ?

Oto Ekspertiz Nedir ?

Ekspertiz kelimesi Fransız kökenli bir kelimedir. Eksper kelimesinden gelmektedir. Günümüzde Türkçeye çevrilerek aktif kullanıma dahil edilmiştir. Peki, nedir bu ekspertiz, belli bir konuda teknik bilgisi olan bilirkişi anlamına gelmektedir. Özellikle 2. El otomobiller için ‘’oto ekspertiz’’ ile gerekli olan incelemeler detayları olarak yapılarak araç için tüm bilgileri vermektedir.

Auto Kale Diyarbakır oto ekspertiz ile aracınız için geçmişte yaşanan kazalarda parça değişimlerinde teknik alanda bozulmuş veya ilerle masraf çıkarabilecek tüm noktalar detaylarıyla incelenmektedir. Bu işlemler ile işlemi yapan kişiye yazılı bir rapor ve detaylı bilgi sunumu gerçekleştirilir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Bir otomobili satın almadan önce detaylı inceletmeniz gerekmektedir. Auto Kale’de Aracınız tüm kontrolleri sağlandıktan sonra sizlere yapılan tüm işlemler hakkında en ufak detayına kadar bilirkişi tarafından bilgilendirilmektedir. Böylelikle satın aldığınız otomobillerin geçmiş kaza durumlarını, arıza durumlarını ve güncel durumunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Test süreci tamamen adım adım yapılmaktadır. Öncelik motora verilir çünkü burada yıpranma durumu diğerleriyle kıyaslandığında daha fazladır. Bir sonra ki adım olarak bilgisayar üzerinden, herhangi kaza, arıza, araç boyama veya değişen parça olması durumları kontrol edilmektedir.

Tüm test süreci farklı farklı kişiler tarafından gerçekleştirip, en son durum analiz raporu hazırlanmaktadır. Sonrasında, motor güç ölçümü, aktarma, sürtünme, şanzıman ve tekerlek güç ölçümleri gibi tüm araç içi kısımlar tek tek incelenir. İşlem sonunda hata neredeyse o şekilde rapor hazırlanmaktadır. Bu testlere ek olarak da tabii el freni testi de yapılmaktadır.

 

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency