Araç Kilometresi Düşürülmüş mü Nasıl Anlaşılır?

Araç Kilometresi Düşürülmüş mü Nasıl Anlaşılır?

Diyarbakır oto ekspertiz konusunda internet aracılığı ile bilgi alabilirsiniz. Ekspertiz konusunda dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır. Bunlardan birisi de satın almak istediğiniz aracın kilometresi ile oynanıp oynanmadığı konusudur. Bunu anlamanın bazı pratik noktaları vardır. Kilometre düşürme genelde 100.000 km’den daha fazla kullanılmış arabalar için dikkat edilmesi gereken bir konu. Araç sahipleri özellikle 250.000 km’den fazla kullanılmış bir araç satmak istiyorsa bu işlemi yapabilir. İkinci el araba satın almak isteyen herkes buna dikkat etmelidir.

Hangi Araçlara Dikkat Edilmelidir?

Kilometre düşürülmesini anlamak için aracın durumu ve gösterilen kilometre arasında bir orantı aranır. Mesela az kullanılsa da çok kilometre gösteren ya da çok kullanılmış olup da fazla kilometre göstermeyen araçlar olabilir. Özellikle ikinci durumda dikkat etmeniz gereken ilk yerler sürücü koltuğunun aracın kapısına bakan tarafındaki yükseltilerdir. Eğer bunlar çok yıpranmışsa kilometreyle oynanmış olabilir. Ya da kapı içi döşemeleri çok yıpranmış olan araçlar da daha fazla kilometre kullanılmış olabilir. Bunların içerisindeki süngerler düzleşmiş ve koltuk iskeletleri hemen elinize geliyorsa şüphelenebilirsiniz. Araç kaplanmış olsa bile bunu kontrol etmeniz ve anlamanız mümkün.

Araba Satın Alırken Dikkat

Firmamız ekspertiz konusunda size yardımcı olabilir. Diyarbakır araç ekspertiz konusunda size yardımcı olan firmamıza bir tıkla ulaşabilirsiniz. Aracın ne kadar kullanıldığı konusunda direksiyon simidine de bakabilirsiniz. Simit deriyle kaplanmış olsa bile direksiyonun sürekli tutulan yerleri incelmiş ya da çok yıpranmış olabilir. Eğer direksiyon üzerinde herhangi bir kaplama yoksa bile buraların iyice parlamış olmasında ya da çok düzleşmesinden ne kadar kullanıldığını anlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer yer vites topuzu. Topuzun derisi iyice yıpranmışsa da araba çok kullanılmıştır.

Bakmanız Gereken Diğer Yerler

Firmamızdan Diyarbakır oto test konusunda da yardım alabilirsiniz. Son olarak size dikkat etmeniz gereken diğer yerleri söyleyelim. Jantlar üzerinde yeni boyama ve lastikle jant arasındaki bölgede çok derin izler varsa, egzoz kısmında aşırı derece paslanma söz konusuysa, arabanın boyasında çok fazla matlaşma ve çizik varsa ve de plastik parçalarda renk atması gibi bir durum varsa araba hakkında biraz daha bilgi sahibi olmanız gerekir. Bütün bunlar kilometresi ile oynandığını gösterebilir. Ama tabi arabanın güneş gören kısımlarındaki izler ya da sararmalar aslında kilometre yapmadan da yıprandığını gösterir. Bunları göz önünde bulundurmanız iyi olur.

 

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency