Airbag Kontrolü Nedir

Airbag Kontrolü Nedir

Günümüzde oto ekspertiz kavramı bir hayli popülerleşti. Pek çok alanda karşımıza çıkan oto ekspertize, genel olarak araç alım-satım işlemlerinde sıklıkla rastlanıyor.

Oto ekspertiz işlemleriyle araca dair öğrenilmesi gereken bilgiler öğreniliyor ve aracın fonksiyonları hakkında fikir sahibi olunuyor. Böylelikle araç ticareti nde daha sağlıklı kararlar verilebiliyor.

Oto Ekspertiz İşlemleri Nelerdir?

Oto ekspertiz adı altında, araç üzerinde birtakım kontroller ve denetlemeler yapılıyor. Bu testler sonucu elde edilen veriler rapor halinde kullanıcıya sunuluyor ve araç hakkında bilgi sahibi olması sağlanıyor.

Oto ekspertiz işleminde bulunan kontroller şunlar;

  • Aracın hasar geçmişinin kontrolü
  • Varsa boya, kaporta değişim bilgileri
  • Motor performansının denetlenmesi
  • Süspansiyon ve frenlerin kontrolü
  • İç, dış ekspertiz denetimleri
  • Yanal kayma ve alt kontrol testleri
  • Airbag (hava yastığı) kontrol testleri

Yukarıdaki bütün işlemlerin, sertifikalı firmalarda gerçekleştirilen oto ekspertiz işlemlerinde bulunması gerekiyor. Diyarbakır oto ekspertiz, sahip olduğu profesyonel ve tecrübeli takım ile kaliteli ve güvenilir bir oto ekspertiz hizmeti sunuyor. Ekip çalışması gerçekleştirerek aracınıza dair her türlü bilgiyi edinmenizi sağlayan Auto Kale, birçok memnun müşteriye sahip.

Airbag Kontrolü Neden Gereklidir?

Oto ekspertiz hizmetlerinde Airbag kontrolü oldukça önemli. Hava yastığı kontrolü olarak da bilinen bu test, aracınızın hava yastıklarının kullanılmış olup olmadıklarını anlamaya yarıyor. Böylelikle gerekli önlemleri alabiliyor ve her türlü riskten kaçınmış oluyorsunuz. Bilindiği üzere hava yastıkları, bir araç için en önemli unsurlardan biri. Olası kaza durumlarında kişinin hayatta kalabilmesini sağlayan bu hava yastıklarının denetimi de, haliyle büyük önem arz ediyor.

Neden Oto Ekspertize Başvurulmalıdır?

Oto ekspertize, özellikle ikinci el araç pazarlarında gerçekleştireceğiniz işlemlerden önce başvurmalısınız. Böylelikle söz konusu araca dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Günümüzde araç satış platformlarında çeşitli dolandırıcılıklar gerçekleştirilebiliyor. Bu gibi durumlardan kaçınmak ve yalnızca satıcının sözüne güvenmek zorunda kalmadan, oto ekspertiz ile araç hakkında gerekli bilgileri edinebiliyorsunuz. Diyarbakır araç ekspertiz, kaliteli hizmetiyle dikkat çekiyor ve gerçekleştirdiği takım çalışmasıyla, aracınızın eksiksiz bir şekilde denetlenmesini sağlıyor.

Auto Kale Oto Ekspertiz

Auto Kale, kaliteli ve güvenilir oto ekspertiz işlemine ihtiyaç duyanların ilk tercihi. Türkiye’de hizmet vermekte olan firma, aracınızı titizlikle test ederek her türlü bilgiye sahip olmanızı sağlıyor

Web Tasarım & Yazılım Nazarweb Creative Agency